belvederbrno1a.jpg
web4.jpg
log.jpg
zahl4.jpg
zahl3.jpg

Historie Belveder

belvederbrno3a.jpg

Historie budovy Hotel Belveder se začala psát počátkem dvacátého století. Na základě regulačních podkladů stavebního úřadu budovu vyprojektoval stavitel František Pawlu, který je autorem několika dalších staveb v centru Brna.

Stavbu autor pojal jako rozlehlý, členitý dům v barokizujícím stylu. Dům disponuje spoustou dekorativních prvků pohybujících se mezi organickým a geometrizujícím secesním stylem, které se projevují v zajímavých architektonických detailech u půdních oken, kovového zábradlí, mansard. František Pawlu chtěl svoji architekturou evokovat ducha pařížských čtvrtí přelomu devatenáctého a dvacátého století.

Dům byl projektován jako nájemní dům sloužící vyšší střední třídě. Tomu odpovídalo i navržení interiéru budovy. Propracované vnitřní schodiště se secesními prvky, prostorné pokoje, rozlehlé byty s nádherným výhledem na Lužánecký park.

V přízemí budovy byla vytvořena restaurace s letní terasou, která se později stala velmi oblíbeným místem setkání a posezení. V pozdějších letech zde vznikla příjemná kavárna „Café Belvedere“, kterou provozoval známá brněnský kavárník Jan Florian.

Apartmány Belveder

RECEPCE : +420 545 544 266

Email : belvederbrno@gmail.com

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one